Spôsoby nanášania maskary
Ako nanášať maskaru na riasy tak, aby ste mihalnice nezlepili, ale ich predĺžili a vytočili? To je otázka, ktorú si často kladú ženy ráno pri nanášaní make-upu. Našťastie, existuje viacero úžasných techník, ktoré uľahčujú bezchybné nalíčenie mihalníc maskarou.
Vo všeobecnosti rozoznávame tri hlavné techniky nanášania maskary: cik-cak, priečna a vertikálna. Prvý, cikcakovitý pohyb, je pravdepodobne najpopulárnejšou technikou nanášania riasenky. Riasy nalíčené týmto spôsobom sú vždy perfektne oddelené a vyzerajú hustejšie, ako v skutočnosti sú. Priečny pohyb je druhým spôsobom skrášľovania očí. Kefka maskary by sa mala pohybovať smerom k vonkajším kútikom očí. Takýmto spôsobom dosiahnete efekt mačacích očí. Tento efekt môže byť ešte výraznejší, ak si nakreslíte na viečka tenkú, čiernu linku. Posledná, vertikálna technika pozostáva z nanášania maskary na končeky mihalníc. Týmto spôsobom sa riasy jemne zdvihnú nahor a tým pádom oči vyzerajú väčšie.
Čo sa považuje za veľké nie-nie pri používaní maskary? Neodporúča sa aplikovať viacero vrstiev riasenky naraz. Prečo? Ak riasy preťažíme maskarou, nedosiahneme nič iné ako neprirodzený efekt „muších nôh“. Pamätajte, ak chcete na riasy naniesť ďalšiu vrstvu maskary, počkajte, kým tá predchádzajúca úplne zaschne. Je tiež zakázané aplikovať rôzne druhy riaseniek súčasne, keďže tie môžu mať rozdielne vlastnosti a odtiene. Inými slovami, váš make-up sa môže jednoducho pokaziť. Inak viete, ako dosiahnuť, aby sa maskara po otvorení nevysušila už po niekoľkých týždňoch používania? Skúste počas naberania maskary vložiť kefku do fľaštičky a zatočte ňou niekoľkokrát. Nepumpujete vzduch do fľaštičky. To znamená, že nevkladajte a nevyberajte kefku hore-dole niekoľkokrát za sebou. A navyše, nadbytok riasenky neodstraňuje otretím o fľaštičku, pretože keď najbližšie kefku z fľaštičky vyberiete, zaschnuté zvyšky sa na ňu prilepia. Vďaka tomu si tieto hrudky nanesiete na mihalnice. A navyše, niektoré zaschnuté kúsky sa dostanú aj dovnútra fľaštičky. Ďalej pamätajte, že zlepené riasy nemôžete oddeľovať špendlíkom alebo inými ostrými predmetmi. Môžete si tak napríklad poškodiť štruktúru mihalníc alebo dokonca poraniť oko. V zásade vždy po použití maskary uzáver pevne zaskrutkujte. Nakoniec, na čo sa často zabúda, pred spaním si mihalnice zakaždým vyčistite. Inými slovami, odstráňte si make-up. Vždy!
Ako nanášať maskaru? Začnite s kliešťami na mihalnice, ktoré vám riasy pekne vytočia. Takto sa vyhnete pošpineniu doplnkov na líčenie a nezničíte si už nanesenú maskaru. Potom si natrite končeky mihalníc. Tento krok vám natiahne vaše najmenšie riasy. Ďalej si na riasy horných viečok naneste maskaru vyššie spomínaným cikcakovitým pohybom. Aplikátor priložte ku korienkom mihalníc a pohybujte kefkou zo strany na stranu smerom ku končekom. Vďaka tejto technike by sa vám riasy nemali navzájom zlepiť. Ak chcete, zopakujte tento pohyb niekoľkokrát. Hrotom kefky opäť natiahnite končeky mihalníc smerom nahor. Teraz odstráňte nadbytok maskary z kefky a riasy oddeľte. Potom procedúru zopakujte na spodných mihalniciach. Pri nanášaní maskary držte aplikátor rovnobežne s očami. Aplikátor môžete držať aj zvislo a pohybovať ním od vnútorného očného kútika k vonkajšiemu. V poslednom kroku riasy oddeľte špeciálnym hrebeňom.